Czego pragną kobiety?

Podobno my kobiety jesteśmy niezwykle skomplikowane. Podobno trudno nas zrozumieć, jesteśmy nieobliczalne, kapryśne, wybredne i ciągle zmieniamy zdanie. Jako kobieta muszę przyznać, że być kobietą łatwo nie jest. Jednak aż tak obszernej instrukcji, jak tak pokazana poniżej nie potrzeba, żeby zrozumieć, czego wszystkie pragniemy.

obsługi

Nie, bynajmniej nie diamentowych kolczyków nam trzeba, ani rejsów luksusowym jachtem po morzu śródziemnym. Oto naprawdę krótka lista naszych kobiecych pragnień:

1. Adoracja

Ponad 90% kobiet w wieku 18–24 lata jest niezadowolonych przynajmniej z jednej części swojego ciała. 85 proc. kobiet w przedziale wiekowym 55–64 lata twierdzi, że ma wiele kompleksów. Zamiast cieszyć się życiem, katujemy się na siłowni i odmawiamy smakołyków. Z niepokojem obserwujemy zmarszczki wokół oczu, cellulit na udach i  rozstępy na pupie.  Jeśli robimy to z troski o swoje zdrowie i samopoczucie, oraz aby po prostu czuć się dobrze w swoim ciele, to wszystko jest ok. Gorzej jeśli widzimy w sobie same wady i nie czujemy się piękne. Jednak trudno o zadowolenie z siebie, gdy zewsząd jesteśmy bombardowane wyfotoszopowanymi zdjęciami odwodnionych modelek. Kobieta, która nie słyszy komplementów, zaczyna kwestionować swoją atrakcyjność i kobiecość.  A pragniemy być piękne i seksowne, adorowane.  Nawet gdy mamy gorszy dzień, wyskoczy nam pryszcz na środku czoła, nawet bez makijażu, czy w dresie chcemy widzieć pożądanie w oczach partnera.

2. Docenienie

Czasami obserwując kobiety wokół siebie mam ochotę wszystkim wręczyć kostium Wonderwoman. Serio! Patrzę i nie mogę się nadziwić, skąd one wszystkie biorą energię na to, aby pracować, zajmować się domem, być świetnymi matkami, które spędzają kreatywnie czas z dziećmi, być żonami, które troszczą się o mężów, a na dodatek dbają o sylwetkę i uczą się nowych rzeczy.  Wszystkie jesteśmy czułymi twardzielkami. Każda z nas zasługuje na miano Superkobiety i aby być docenioną.

3. Wolność

Nie chodzi o bycie singielką. Nie o takiej wolności mówię. Chodzi o wolność decydowania o sobie, swojej przyszłości, ciele, życiu. Chcemy mieć wolny, niczym nie skrępowany umysł i możliwość wypowiadania się. Chcemy mieć wolność dokonywania wyboru i wolną wolę. I nawet będąc w związku pragniemy zachować nasz indywidualizm i odrębność, bo wiążąc się z kimś chcemy robić to z potrzeby serca, a nie z przymusu, że coś należy, wypada, trzeba.

4. Bezpieczeństwo

Jesteśmy silne, ale również kruche. Mimo że możemy udźwignąć wiele na naszych barkach, chcemy wiedzieć, że jest ktoś, kto ściągnie z nas chociaż część ciężaru. Chcemy czuć, że nie jesteśmy same, możemy na kogoś liczyć i że ktoś otoczy nas silnym ramieniem, gdy będzie trzeba. I mimo że bezpieczeństwo finansowe jest równie ważne, o wiele bardziej liczy się pewność, że w przypadku wystąpienia problemu nie musimy same się z nim mierzyć, nawet jeśli jesteśmy w stanie.

5. Szacunek

Nie o przepuszczanie w drzwiach chodzi, ani o ustępowanie miejsca w tramwaju. Szacunek to nie staroświeckie cmokanie w dłoń, ani pomaganie przy wsiadaniu do samochodu. My kobiety pragniemy, aby szanować nasze zdanie i nie traktować nas jak głupszy lub gorszy gatunek człowieka. Chcemy, aby szanować nasze ciało i nasz umysł. Pragniemy być traktowane poważnie, jak pełnoprawne partnerki do rozmowy, nie tylko jak zmywające roboty kuchenne z cyckami. Pragniemy szacunku, na jaki zasługuje każdy człowiek, a o który musimy ostatnio walczyć jak lwice.

Czy naprawdę jesteśmy aż tak skomplikowane?


Wszystkim Super-Kobietom z okazji naszego święta życzę przede wszystkim nieustającej siły oraz cierpliwości, aby nie pozabijać tych wszystkich, którzy ograniczają naszą wolność i kwestionują kobiecość 😉

Reklamy

5 uwag do wpisu “Czego pragną kobiety?

 1. pięknie napisane…
  zgadzam się z tym że bezpieczeństwo emocjonalne jest ważniejsze niż finansowe.
  Uważam że współczesne kobiety o tym zapominają i szukają tylko faceta za kasą. Jednak kiedy już tę kasę mają są często nieszczęśliwe bo mają też zero wsparcia, zgodnie z układem na który poszły z facetem – ja daję ci kasę i więcej nic.
  Różne rzeczy można kupić, ale wsparcia i zaangażowania na pewno nie.
  Tak wiem, że za chwilę opadnie mnie fala krytyki 🙂 Prezentuję tu tylko swoje poglądy 🙂

  Polubione przez 2 ludzi

  1. Okej, tylko że to nie poradnik pt. ,,Jak zdobyć i zatrzymać przy sobie kobietę”, a kilka podstawowych pragnień kobiet. Nie twierdzę też, że to lista jedna, jedyna i że wszystkie pragniemy tego samego. Jednak zdziwiłabym się bardzo gdyby któraś z kobiet nie potrzebowała szacunku, czy poczucia bezpieczeństwa.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s